Zabawki warte uwagi. Puzzle magnetyczne i dwustronna tablica.

Rynek zabawek oferuje całą gamę różnych produktów. Lepszych lub gorszych. Ja bardzo lubię zabawki edukacyjne. Wiadomo, że nie tylko takimi bawią się moje dzieci, ale właśnie te doceniam najbardziej. W związku z tym, że niedawno maluchy miały urodziny, pojawiły się też prezenty od dziadków. Dziadkowie bardzo wspierają wczesną edukację naszych dzieci, a prezenty od nich możemy…Continue reading Zabawki warte uwagi. Puzzle magnetyczne i dwustronna tablica.

Jak to u nas jest z czytaniem?

Czytanie, tak jak pozostałe elementy edukacji naszych maluchów wprowadzamy na dużym luzie i poprzez zabawę. Wcześniej korzystaliśmy z angielskich kart do czytania Phonic Readers Flashcards Level 1 i Level 2, wydawnictwo Autumm Publishing. Więcej na ten temat znajdziecie tu. Po polsku i włosku Lenka poznawała słowa w książkach i nie były to działania systematyczne. Ale…Continue reading Jak to u nas jest z czytaniem?

Dziecięce zainteresowania, część III. Angielskie książki. Ciało człowieka

Jeśli śledzicie mnie na Facebooku i Instagramie, wiecie już na pewno, że uwielbiam książki. Ostatnio czytam głównie te dla dzieci. Wiele książek kupuję spontanicznie. Następnie chowam je, a jak przychodzi odpowiedni moment dla moich dzieci, to je wyciągam z mojej sekretnej szafy. Dziś zapraszam do krótkiego wpisu o naszych angielskich książkach związanych z ciałem człowieka.…Continue reading Dziecięce zainteresowania, część III. Angielskie książki. Ciało człowieka