Nursery Rhymes. Skarbnica piosenek, wierszyków i łamańców językowych po angielsku dla najmłodszych

Wiele razy pisałam, że często znajduję coś przez przypadek. Dobrze jest mieć trochę szczęścia!

Źródło: domowe archiwum lenaspeaks.pl

Książkę Favourite Nursery Rhymes, wydawnictwa Ladybird znalazłam w Tk Maxx już dawno temu i chyba wspominałam o niej na którejś grupie na FB. Niestety śpiewanie nie jest moją mocą stroną, a samo czytanie wierszyków nie było dla dzieci atrakcyjne. Dlatego moja radość była ogromna kiedy, trafiłam na bookdepository.com na CD (Classic Nursery Rhymes Collection, Ladybird) z piosenkami, wierszykami i łamańcami językowymi z książki.

Piosenki i wierszyki w książce oraz na płycie podzielone są na pięć sekcji: Animal Rhymes, Story Rhymes, Action Rhymes, Food Rhymes, Counting Rhymes oraz Bedtime Rhymes. Jest ich ponad sto. Są te bardzo popularne i znane, ale dużo jest też takich, które ja odkryłam dopiero w tej książce. Mogą one dla niektórych trącać myszką, tak samo jak aranżacja piosenek na płycie. Mnie jednak taka klasyczna wersja bardzo odpowiada. Książka jest bardzo ładnie wydana, a piosenek przyjemnie się słucha. Jednak w moim odczuciu dopiero razem oba produkty stanowią idealną całość.

Źródło: domowe archiwum lenaspeaks.pl

Źródło: domowe archiwum lenaspeaks.pl

Źródło: domowe archiwum lenaspeaks.pl

Jeśli mój wpis Cię zainteresował, zostaw proszę komentarz, polub i udostępnij. Zapraszam również do polubienie mojej strony na Facebooku, profilu na Instagramie i kanału na YouTube.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *