Angielskie piosenki, których może jeszcze nie znacie

Piosenki to idealne wsparcie w nauce języka obcego. Staramy się otaczać nasze maluchy językami obcymi poprzez książki, audiobooki, kreskówki i właśnie piosenki. W poniższym wpisie znajdziecie kilka odnośników do angielskich piosenek, które pojawiły się ostatnio w naszym domu.

1. Ditty – Songs for kids

Źródło print screen: https://www.youtube.com/watch?v=9qSPw_4oUDc

Na szczęście o gustach się nie dyskutuje. Są różne i dzięki temu każdy może wybrać coś dla siebie. Jak pierwszy raz usłyszałam piosenkę o wielorybie, to zamknęłam oczy i tylko słuchałam. Bardzo mi się podoba ten utwór. W linku poniżej znajdziecie więcej wpadających w ucho kompozycji muzycznych. Część z nich może znacie w polskiej wersji językowej.

https://www.youtube.com/channel/UCs_OHQbTA0BcYrRfhDrQssQ/videos

2. Teeny Tiny Stevies

Źródło: print screen https://www.youtube.com/watch?v=2ntVdx9SOD4

Piosenki dla maluchów, ubrane w australijską oprawę, opowiadają jak sobie poradzić z codziennymi wyzwaniami: np. korzystaniem z toalety czy ubieraniem się. Uczą dobrych manier i edukują. Piosenki w prosty sposób opisują świat takim, jakim jest naprawdę.

https://www.youtube.com/channel/UCHHUKYSkr9n9UPtXe0jCR_A/videos

3. Block Singsong

Źródło: print screen https://www.youtube.com/watch?v=uyZO6p2rovE

Przez prostą animację Big Block Singsong kojarzą mi się trochę z Super Simple Songs. Wiele z tych piosenek ma ciekawą aranżację muzyczną i opowiada o ważnych rzeczach z otoczenia najmłodszych.

https://www.youtube.com/user/bigblocksingsong/videos

Z góry przepraszam jeśli zdarzy się tak, że pod danym linkiem już jakichś piosenek nie będzie. 🙁 Niestety, nie mam na to wpływu.

Jeśli mój wpis Cię zainteresował, zostaw proszę komentarz, polub i udostępnij. Zapraszam również do polubienie mojej strony na Facebooku, profilu na Instagramie i kanału na YouTube.

2 thoughts on “Angielskie piosenki, których może jeszcze nie znacie

  1. Teeny Tiny Steves u nas się od razu przyjęło, dzięki za to polecenie. Oznaczyłam ich na insta i się do mnie odezwali z pytaniem skąd jesteśmy. Byli zaskoczeni, że ktoś ich słucha w Polsce. Fajna rozmowa z tego wyniknęła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *