Zabawki warte uwagi. Puzzle magnetyczne i dwustronna tablica.

Rynek zabawek oferuje całą gamę różnych produktów. Lepszych lub gorszych. Ja bardzo lubię zabawki edukacyjne. Wiadomo, że nie tylko takimi bawią się moje dzieci, ale właśnie te doceniam najbardziej. W związku z tym, że niedawno maluchy miały urodziny, pojawiły się też prezenty od dziadków. Dziadkowie bardzo wspierają wczesną edukację naszych dzieci, a prezenty od nich możemy wykorzystać podczas zabawy powiązanej z nauką.

Dzieci dostały tablicę dwustronną, do pisania kredą z jednej strony i mazakami ścieralnymi z drugiej. Mogą podzielić się tablicą tak, że jedno drugiemu nie przeszkadza. Lenka po jednej stronie pisze, a w tym samym momencie, Leo po drugiej stronie rysuje. Tutaj, jak się domyślam, rodzice dwójki dzieci mogą bardzo docenić takie rozwiązanie. Część magnetyczna stanowi też idealne podłoże dla wszystkich literek i cyferek na magnes, które przyszły w pakiecie z tablicą. Można też na niej układać inne magnetyczne puzzle np. magnetyczne puzzle z częściami ciała firmy Janod, które były drugim prezentem od dziadków. Puzzle pozwalają ułożyć elementy ciała dziewczynki i chłopca, szkielet, mięśnie i organy wewnętrzne. W zestawie jest mała tablica magnetyczna, ale my wolimy układać puzzle na dużej. Wtedy wszystkie elementy widzimy obok siebie. Do puzzli dołączone są karty w 11 językach z opisem części ciała, szkieletu, organów wewnętrznych i mięśni. Szkoda, że w języku polskim takich kart zabrakło i musi nam wystarczyć, coś na wzór ulotki, z tymi samymi informacjami, które są w kartach.

Czy zabawa może być też nauką? Oczywiście. Układając puzzle, Lenka poznaje ciało człowieka, a dołączone do zestawu karty, ułatwiają zabawę w językach obcych. Na tablicy córka uczy się pisać, czytać i liczyć, a Leo może do woli rysować.

Źródło: domowe archiwum lenaspeaks.pl

Źródło: domowe archiwum lenaspeaks.pl

Źródło: domowe archiwum lenaspeaks.pl

Jeśli mój wpis Cię zainteresował, to zostaw proszę komentarz, polub i udostępnij. Zapraszam również do polubienie mojej strony na Facebooku, profilu na Instagramie i kanału na YouTube.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *