O mnie

Witam na moim blogu dotyczącym dwujęzyczności i wielojęzyczności zamierzonej oraz wczesnej domowej edukacji.

Mam na imię Marta i jestem mamą dwójki maluchów. Starsza córka w maju skończyła trzy lata, a syn rok. Od trzech lat w naszym domu są obecne trzy języki: polski, angielski i włoski. Niedawno pojawił się też niemiecki.

Każdego dnia staramy się z mężem, aby języki obce były obecne w otoczeniu naszych dzieci. Jesteśmy Polakami i mieszkamy w Polsce. Celowo nie napisałam, że uczymy nasze dzieci, ponieważ nie podchodzimy do tego, jak do szkolnego zdobywania wiedzy.

Celem mojego bloga jest przede wszystkim zachęcenie rodziców do „otaczania” swoich maluchów językami obcymi w domu, niezależnie od poziomu języka, jakim sami się posługują.

Nie jestem ekspertem od teorii. Moje doświadczenie to trzyletnia praktyka z moją córeczką i roczna z synkiem. Moim ogromnym wsparciem w przekazywaniu języków obcych naszym maluchom jest mój mąż. Staramy się, żeby nasze dzieci poznawały otaczający ich świat, przede wszystkim po angielsku i włosku.

Jesteśmy zwolennikami wczesnej, domowej edukacji, prowadzonej tylko poprzez zabawę. Wychodzimy z założenia, że to od nas rodziców zależy rozwój naszych dzieci. Dlatego staramy się poświęcać im jak najwięcej czasu, wiedząc, że to, co przyswoją teraz, zaprocentuje w przyszłości.

Życzę miłego czytania.

Jeśli mój wpis Cię zainteresował, zostaw proszę komentarz, polub i udostępnij. Zapraszam również do polubienie mojej strony na Facebooku, profilu na Instagramie i kanału na YouTube.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *