Edukacyjne zabawki, czyli jak można uczyć dziecko języka angielskiego

Obecnie wybór zabawek jest przeogromny! Pojawia się zatem pytanie: jak znaleźć takie, które będą jednocześnie bawić i uczyć? Gdzie znaleźć zabawki, które zagoszczą w rękach dziecka na dłużej? Jakie zabawki mogą pomóc w nauce języka angielskiego?

Źródło: domowe archiwum lenaspeaks.pl

Zerknijcie proszę na moją listę zabawek, które pomagają dziecku zdobyć wiedzę poprzez zabawę.

1. Kalendarz w języku angielskim

Drewniany kalendarz pomoże maluchowi poznać pory roku, miesiące, dni tygodnia, liczbę dni w miesiącu, pory dnia i różne warunki atmosferyczne. Zabawka jest bardzo ładnie wykonana i może posłużyć przez długie lata. Do kupienia na AliExpress.

Źródło: domowe archiwum lenaspeaks.pl

2. Kostki z literkami i karty ze słowami do nauki angielskiego

Kolejna zabawka o walorach edukacyjnych to osiem drewnianych kostek z literami (sześć liter na każdej kostce) i do tego zestaw 30 dwustronnych kart w języku angielskim. Wszystko mieści się w eleganckim, drewnianym opakowaniu. Karty zawierają wyrazy trzy i czteroliterowe. Dziecko może poznawać pisownię wyrazów poprzez zabawę. Zestaw zakupiłam na AliExpress.

Źródło: domowe archiwum lenaspeaks.pl

Źródło: domowe archiwum lenaspeaks.pl

Nie przekonały mnie tylko 3 obrazki. [Edit. Czasem za bardzo się chyba czepiam]. Dla mnie opis nie jest do końca zgodny z tym, co jest na rysunku.

Źródło: domowe archiwum lenaspeaks.pl

3. Piłka-globus

Pisałam już kiedyś o globusie, ale może warto wspomnieć o dużo tańszym i wielofunkcyjnym rozwiązaniu. Jest nim dmuchana piłka z mapą świata w języku angielskim. Można nią pograć, a przy okazji poznać kontynenty, państwa i stolice. Za dosłownie kilka złotych do kupienia na AliExpress.

Źródło: domowe archiwum lenaspeaks.pl

4. Karty z flagami

Karty ze sklepu Flying Tiger to 68 sztuk flag (dwa komplety po 34 sztuki). Mają delikatną strukturę i niestety nie przetrwają w rękach dziecka 1,5 rocznego, ale już moja 3,5 latka super się nimi potrafi bawić. Flagi są głównie europejskie. Można na kartach znaleźć również nazwę państwa i stolicę. Ich dodatkowym plusem jest solidne opakowanie.

Źródło: domowe archiwum lenaspeaks.pl

5. Puzzle z kontynentami

W większości domów można zapewne znaleźć jakieś puzzle. Jest to doskonała rozrywka dla całej rodziny, na wiele godzin. Oczywiście, jeśli na pokładzie nie ma małego, półtorarocznego pochłaniacza wszystkiego, co znajduje się na podłodze 🙂 Puzzle z mapą świata uczą i bawią. Przy okazji rozwijają język angielski. Nasze puzzel wpadły mi w ręce w Tk Maxx. Możecie je też znaleźć na amazon.co.uk

Źródło: domowe archiwum lenaspeaks.pl

Źródło: domowe archiwum lenaspeaks.pl

Jeśli mój wpis Cię zainteresował, zostaw proszę komentarz, polub i udostępnij. Zapraszam również do polubienie mojej strony na Facebooku, profilu na Instagramie i kanału na YouTube.

2 thoughts on “Edukacyjne zabawki, czyli jak można uczyć dziecko języka angielskiego

  1. Świetny wybór zabawek i jestem pod wrażeniem, że udało Ci się dotrzeć do perełek na ali. Ja mam kilka zabawek edukacyjnych do nauki języków zapisanych w zakładkach, ale zawsze mam trochę stracha, że będą okropne lub nie dotrą… Może nie powinnam się bać i warto zaryzykować 🙂

    1. Bardzo dziękuję 🙂 Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że 99% zamówień dociera bez problemów. Jeśli chodzi o jakość, to faktycznie bywa różnie. Mi pomagają w podjeciu decyzji o zakupie komentarze osób, które zdecydowały się na ten produkt wcześniej. Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *